van Doprava už za 1 €  

phone  0910 363 978

Ako vybrať darček pre ženu po päťdesiatke

Babi2

Výber toho správneho darčeka pre zrelú dámu môže byť niekedy problém. Pritom ako všetky ženy, aj seniorky milujú módu a krásne šperky. Treba len dodržať zopár jednoduchých pravidiel, aby ste sa vyhli trapasu.

Ženy s bohatými životnými skúsenosťami už väčšinou bývajú finančne sebestačné a preto vedia oceniť kvalitu. Bižutéria preto nie je veľmi vhodný darček. Vhodné sú šperky zo zlata, strieborné šperky  a šperky z chirurgickej ocele. Ak neviete úplne presne rozmer náramku, radšej sa mu ako darčeku vyhnite. Vhodné sú retiazky s príveskom, ale keďže každá žena má iný typ postavy, dĺžka retiazky môže byť problém. V takom prípade je dobré vybrať retiazku dlhú 60 až 70 cm. Nie je to dekoltová dĺžka a preto sa nestane, že bude dáme malá, čo by ju priviedlo do nepríjemnej situácie. Retiazka s takouto dĺžkou sadne vždy, pekne ukáže na pulóvriku alebo na tričku a žiaden trapas nehrozí.

Retiazka so srdiečkom je krásny darček, ale pre zrelú ženu treba vyberať opatrne. Päťdesiatničky sú ženy plné života, aktívne, atraktívne. V súčasnosti platí, že päťdesiatka je nová tridsiatka. Retiazka so srdiečkom od detí alebo od milujúceho partnera je úplne v poriadku. Nie je vhodné, aby srdiečko žena dostala od kamarátky či od kolegov v práci a tiež to nie je vhodný darček, ak žena pred krátkym časom prišla o partnera alebo má za sebou rozchod. Retiazka so srdiečkom je krásny šperk, ale šesťdesiatničku by mohla priviesť do rozpakov.

Retiazka s príveskom s náboženským motívom je vhodný darček, len ak sa jedná o členov rodiny. Náboženské cítenie je výsostne intímna záležitosť každého človeka a je absolútne nevhodné darovať takýto darček napríklad kolegyni v práci, a to ani vtedy, ak viete, že chodí do kostola. Dôverné dlhoročné priateľky si tiež môžu darovať šperk aj s takouto duchovnou tématikou. Nábožensky založená dáma iste ocení krásny krížik či medailónik s Pannou Máriou. Pri andelíčkoch pozor, treba sa vyvarovať príliš detských motívov. Pre dospelú ženu by mohli pôsobiť nevhodne.

Dnešné seniorky sú veľmi aktívne a vyťažené dámy. Často aj v dôchodkovom veku pracujú a chodia medzi ľudí. Stretávajú sa s kamarátkami na kávičke, chodia na návštevy, vernisáže, do divadla. Rady sa pekne obliekajú a potrpia si na to, aby boli dokonale zladené. Veľmi vhodný darček pre zrelú ženu je preto retiazka so zaujímavým príveskom, ktorý nemusí mať presne definovaný tvar. Odráža sa v ňom fantázia tvorcu a žena sama najlepšie vie, k akému typu oblečenia čo pristane. Preto sú vhodné rôzne geometrické tvary, filigrány a šperky osadené farebnými prvkami. Ak sa neviete rozhodnúť pre správnu farbu, číre očká nikdy nič nepokazia. Červená je farba, ktorú tiež ocení každá dáma a elegantná čierna sa dobre kombinuje.

Ak dáma oslavuje okrúhle výročie, treba jej vzdať hold niečím výnimočným a hodnotným. Dobrou voľbou sú náhrdelníky z polodrahokamov, ktoré symbolizujú kvalitu a nadčasové hodnoty. Tyrkys, tigrie oko, malachit, achát či jaspis - to všetko sú nádherné kamene, ktorými vyjadríte úctu a vďačnosť. Zrelá žena vie oceniť ich hodnotu.

Výber darčeka vie niekedy potrápiť. Netreba však zabúdať, že darček z úprimného srdca poteší najviac.