Ako vybrať darček pre ženu po päťdesiatke

Babi2

Výber toho správneho darčeka pre zrelú dámu môže byť niekedy problém. Pritom ako všetky ženy, aj seniorky milujú módu a krásne šperky. Treba len dodržať zopár jednoduchých pravidiel, aby ste sa vyhli trapasu.

Ženy s bohatými životnými skúsenosťami už väčšinou bývajú finančne sebestačné a preto vedia oceniť kvalitu. Bižutéria preto nie je veľmi vhodný darček. Vhodné sú šperky zo zlata, strieborné šperky  a šperky z chirurgickej ocele. Ak neviete úplne presne rozmer náramku, radšej sa mu ako darčeku vyhnite. Vhodné sú retiazky s príveskom, ale keďže každá žena má iný typ postavy, dĺžka retiazky môže byť problém. V takom prípade je dobré vybrať retiazku dlhú 60 až 70 cm. Nie je to dekoltová dĺžka a preto sa nestane, že bude dáme malá, čo by ju priviedlo do nepríjemnej situácie. Retiazka s takouto dĺžkou sadne vždy, pekne ukáže na pulóvriku alebo na tričku a žiaden trapas nehrozí.

Retiazka so srdiečkom je krásny darček, ale pre zrelú ženu treba vyberať opatrne. Päťdesiatničky sú ženy plné života, aktívne, atraktívne. V súčasnosti platí, že päťdesiatka je nová tridsiatka. Retiazka so srdiečkom od detí alebo od milujúceho partnera je úplne v poriadku. Nie je vhodné, aby srdiečko žena dostala od kamarátky či od kolegov v práci a tiež to nie je vhodný darček, ak žena pred krátkym časom prišla o partnera alebo má za sebou rozchod. Retiazka so srdiečkom je krásny šperk, ale šesťdesiatničku by mohla priviesť do rozpakov.

Retiazka s príveskom s náboženským motívom je vhodný darček, len ak sa jedná o členov rodiny. Náboženské cítenie je výsostne intímna záležitosť každého človeka a je absolútne nevhodné darovať takýto darček napríklad kolegyni v práci, a to ani vtedy, ak viete, že chodí do kostola. Dôverné dlhoročné priateľky si tiež môžu darovať šperk aj s takouto duchovnou tématikou. Nábožensky založená dáma iste ocení krásny krížik či medailónik s Pannou Máriou. Pri andelíčkoch pozor, treba sa vyvarovať príliš detských motívov. Pre dospelú ženu by mohli pôsobiť nevhodne.

Dnešné seniorky sú veľmi aktívne a vyťažené dámy. Často aj v dôchodkovom veku pracujú a chodia medzi ľudí. Stretávajú sa s kamarátkami na kávičke, chodia na návštevy, vernisáže, do divadla. Rady sa pekne obliekajú a potrpia si na to, aby boli dokonale zladené. Veľmi vhodný darček pre zrelú ženu je preto retiazka so zaujímavým príveskom, ktorý nemusí mať presne definovaný tvar. Odráža sa v ňom fantázia tvorcu a žena sama najlepšie vie, k akému typu oblečenia čo pristane. Preto sú vhodné rôzne geometrické tvary, filigrány a šperky osadené farebnými prvkami. Ak sa neviete rozhodnúť pre správnu farbu, číre očká nikdy nič nepokazia. Červená je farba, ktorú tiež ocení každá dáma a elegantná čierna sa dobre kombinuje.

Ak dáma oslavuje okrúhle výročie, treba jej vzdať hold niečím výnimočným a hodnotným. Dobrou voľbou sú náhrdelníky z polodrahokamov, ktoré symbolizujú kvalitu a nadčasové hodnoty. Tyrkys, tigrie oko, malachit, achát či jaspis - to všetko sú nádherné kamene, ktorými vyjadríte úctu a vďačnosť. Zrelá žena vie oceniť ich hodnotu.

Výber darčeka vie niekedy potrápiť. Netreba však zabúdať, že darček z úprimného srdca poteší najviac.