Kruhové náušnice - na čo si dať pozor

 kruhy2

Kruhové náušnice patria k absolútnym must-have kúskom v dámskej šperkovnici. Sú obľúbené, pretože sú sexy, hodia sa ku všetkému a sú vhodné na každú príležitosť. Aj pre taký univerzálny kúsok, ako sú kruhové náušnice, však platia určité pravidlá. Jednoduché pravidlo hovorí, že čím dlhší krk, tým môžu byť kruhy väčšie. Dámy s naozaj labutím hrdlom si môžu dovoliť kľudne aj náušnice s priemerom 8 mm, obvykle však ukážu dobre náušnice s priemerom  3mm až 4mm. Ďalej platí, že čím je dáma pevnejšia, tým by mali byť kruhy hrubšie. Tenké subtílne krúžky by pri bacuľatejšej tváričke zanikali, pri úzkej podlhovastej tvári by naopak masívne hrubé kruhy pôsobili ako závažie.

 

Veľké kruhové náušnice ako základný model bývajú jednoduché a hladké. Takýto typ si môžete dať k hocijakému outfitu. Výborne sa hodia k námorníckemu štýlu, k štýlu mestské safari alebo ako kontrastný ženský prvok v štýle pánsky chic. Nie sú príliš vhodné k plesovým šatám alebo ku konzervatívnemu kostýmčeku, pretože kruhové náušnice z vás robia divošku a rebelku. K elegantnému outfitu je možné zvoliť kruhy s priemerom 1mm až 2mm, mali by však byť hrubšie. 

Ak sú kruhové náušnice zdobené, treba si pri ich kombinovaní už dať trochu pozor. Ak majú náušnice gravírovaný povrch, retiazka by mala byť hladká, aby sa vzory navzájom nebili. Ak je povrch kruhov vykladaný očkami, ostatné šperky by by mali byť vykladané očkami rovnakej farby. Dobre sa kombinujú náušnice s čírymi očkami, pretože číra je vždy číra. Ak sú očká farebné, môže to byť problém. Dva odtiene červenej spolu nemusia dobre ukázať.

Rada pre pánov - ak chcete kúpiť kruhové náušnice ako darček pre ženu, skúste odsledovať, akú veľkosť tak obyčajne nosieva. Pravdepodobne sa v nej cíti komfortne a experimentovanie by v tejto oblasti nemuselo dopadnúť dobre.