van Doprava už za 1 €  

phone  0910 363 978

Miniseriál - Ochranné symboly v šperkoch - Kotva

3

Retiazka s príveskom kotva je mimoriadne obľúbený šperk hlavne v lete. Hodí sa k letnej dovolenkovej atmosfére a vhodne dopĺňa najmä námornícky outfit. Obľubujú ju dámy aj páni. Kotva je však oveľa viac ako len horúci módny doplnok. Kotva pomáha svojmu nositeľovi nájsť svoje miesto v živote a usadiť sa. Pomáha mu správne sa rozhodnúť a tým dosiahnuť kľud. Navodzuje pocit bezpečia a stability. Kotva je teiž znakom stálosti a vernosti v láske. Je to vhodný darček pre milého, ktorý sa akosi "nevie odhodlať"  pre rozhodujúcu otázku svojho života.

V kresťanskej ikonografii kotva predstavuje nádej. Šperk s kotvou je preto vhodný aj pre tých, ktorí dúfajú v šťastný koniec nejakej dôležitej udalosti či situácie. Kotva tradične symbolizuje úspech v podnikaní a v biznise, odvahu a odhodlanosť. Nenadarmo si kotvu spájame s odvážnymi námorníkmi, ktorí si kotvu dávali tetovať na predlaktie. V minulosti boli námorné výpravy životu nebezpečná záležitosť. V súčasnosti je kotva stále jeden z najobľúbenejších symbolov tetovania. Nezáleží na tom, kam až sa pri svojich potulkách svetom zatúlate. Kotva vás vždy bezpečne privedie naspäť domov.

 

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie